# Přijímáme lásku, o které si myslíme, že si ji zasloužíme

26. srpna 2015 v 22:59 | chantelle |  Writings of my life
MÍT RÁD VS. MILOVAT

We accept the love we think we deserve.
- Stephen Chbosky; The Perks of Being Wallflower

Tohle téma se mi hodně zalíbilo, protože je to otázka, kterou jsem nedávno celkem rozebírala. Šlo o malou životní zkušenost, pokud se to tak dá říct, ale netřeba ji rozebírat.

Jsem fascinována lidmi, kteří nevidí rozdíl mezi mít rád a milovat. Je spousta druhů lásky, i slovo rád se dá říct spouta dalšími způsoby. Zalíbení, poblouznění, zamilovanost, ...

Všimla jsem si, že spousta lidí v citových záležitostech dost přehání. Buď je to tak, nebo jsem já hodně citově zaostalá, ale myslím, že to bude spíš ta pvní možnost.


Abych to trochu uvedla na příkladu... Nechci tím nikomu vyvracet, že neexistuje láska na první pohled nebo takové věci, i když na to mám svůj názor.

Láska je jistě moc hezká věc. Když se pomalu s člověkem poznáváte, cítíte se s ním skvěle, máte husí kůži...
Nemůžete spát, protože sny se stávají skutečností a realita je lepší místo, než snění. Máte ho/ji pořád v hlavě a v každé zamilované písničce zpvají o vás dvou.
Já osobně bych tyhle věci zařadila pod tu počáteční zamilovanost, která lásce předchází, ale podle mě to ostatní vidí přesně takhle.

A co je to láska podle ?

Podle mě je láska to, kdy víte, že ať tomu druhému řeknete cokoliv, nebude vás odsuzovat. Ať uděláte cokoliv, bude stát při vás. Rozumíte si a vzájemně se znáte soro dokonale a i tak spolu chcete strávit tolik času, kolik jen to jde.
Když opravdu miluješ, neuteče to ze dne na den, miluješ celý život.

A mít rád...?

Člověk může mít rád ovoce, čokoládu, křečka, rybičku... Rádi máme věci, ke kterým máme jistou citovou vazbu, ale můžeme bez nich žít, není to náplň našich denních myšlenek. Asi nějak tak bych vyjádřila frázi mít rád.

Tak nevím, jestli se mýlím a je to můj osobní názor. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marsi Marsi | Web | 27. srpna 2015 v 11:02 | Reagovat

já se tebou naprosto souhlasím, výstižný článek, povedl se ti :)

2 Jana Jana | E-mail | Web | 27. srpna 2015 v 12:16 | Reagovat

To, co popisuješ, se mi úplně perfektně hodí na popis přátelství :) Tedy to o té lásce. A i kdyby ses mýlila, tvůj názor je vždycky neomylný (pokud mu sama věříš), ne? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama